CONSULTĂ UN SPECIALIST: 0356 228 228
SERVICII ACHIZIȚII SEAP CONTACT AUTENTIFICARE menu

Fender Player II Telecaster HH MN 3TS


Chitară electrică model T

  • pregătită pentru scenă cu actualizări contemporane.
  • gât proiectat pentru redare rapidă și fluidă.
  • humbuckere Player Series Alnico II pentru sunet puternic.
Variante:
Player II Telecaster HH Coral Red
Player II Telecaster HH Coral Red
Player II Telecaster HH Hialeah Yellow
Player II Telecaster HH Hialeah Yellow
Player II Telecaster HH RW Black
Player II Telecaster HH RW Black
Fender
4 11100 Lei
în rate: de la 68.52 lei/luna (vezi detalii)
Fender
Fender Player II Telecaster HH MN 3TS Adaugă coș: 4 11100 Lei

Intră în lumina reflectoarelor și experimentează sunetul și stilul emblematic Fender® cu Player II Telecaster® HH — o chitară pregătită pentru scenă, cu actualizări contemporane care să-ți stimuleze performanța și să-ți inspire cântatul.

Player II Telecaster HH radiază farmecul Fender atemporal,este pregătit pentru jucătorii de astăzi. Totul despre gât este proiectat pentru o redare rapidă și fluidă, de la profilul „C” modern cu finisaj din uretan satinat mătăsos pe spate până la tastieră confortabilă din lemn de trandafir sau arțar, cu o rază de 9,5 inchi, cu margini netede rulate și 22 de freturi medium jumbo. O caroserie clasică de arin este disponibilă atât în ​​finisaje atemporale Fender, cât și în culori nevăzute până acum, descoperite din arhive. Humbuckerele Player Series Alnico II oferă înalte articulate, medii musculoase și joase puternice care ridică orice gen. Comutatorul cu lame cu 3 căi vă permite să selectați totul, de la căldura cremoasă a gâtului până la zgomotul zgomotos al pickup-ului și toate punctele dintre ele, în timp ce un pod cu 6 șei, șei din oțel îndoite și tunerele ClassicGear™ asigură o stabilitate precisă a reglajului pentru flexibilitatea de a explora posibilități sonore nesfârșite.

Perfect pentru a vă crea propriul sunet, Player II Telecaster HH are aspectul, tonul și senzația pe care le oferă doar un Fender.

  • Stil: 3 Humbucking
  • Culoare: Sunburst
  • Finisaj suprafaţă: Lucios
  • Tip: Telecaster
  • Corp: Anin
  • Gât: Arțar
  • Profil gât: Modern C
  • Măsura: 648 mm
  • Radius: 9,5 "
  • Număr taste: 22
  • Lăţime prăguş : 42 mm
  • Tastieră: Arțar
  • Configuraţie doze: H-H
  • Model senzor: 2x Player Series Alnico 2 Humbucker
  • Control: Master Volume, Master Tone
  • Comutator doze: 3 poziţii
  • Cordar: Fixă
  • Mecanică acordare: Fender ClassicGear
  • Hardware: Crom/Nichel
  • Toc: Nu
  • Husă: Nu
  • Coarde: Fender USA 250L Nickel Plated Steel (.009/.042)
  • Ţara de fabricaţie: Mexic

Cod articol: 0140572500

Unitatea de vanzare: bucata

Specificații:
Orientare: Mâna dreaptă
Culoare: Sunburst
Corp: Anin
Neck: Arțar
Hardware: Crom/Nichel
Bridge: Fixă
Configuratie doze: H-H
Nr taste: 22
Scala: 648 inch

Evaluările clienţilor: