Pe pagina produsului nu sunt specificate toate dimensiunile. Am masurat partea de sus a axului la 6 mm grosime si partea de jos (partea solida) 6.4 mm. Nu am gasit capace care sa se potriveasca. In final am folosit capace pentru ax solid de 6.4mm cu un adaptor pentru ax de 6mm (confectionat manual dintr-o doza de cola din aluminiu) - nu sta foarte centrat, dar e mai bine decat fara adaptor. Axul are un pic de joc in corpul potentiometrului, ceea ce e un pic neplacut la atingere.
Alex Neagu27.06.2020, 10:25
Excelente
Am cumparat doua potentiometre de 250k pentru a reface partea electrica a unui bass relativ ieftin (configuratie split coil P).
Rezultatul e spectaculos, avand acum control complet pe volum si ton in toate pozitiile de reglaj. Potentiometrul cel vechi de volum functiona mai mult ca un fel de buton on/off. In plus sunt foarte silentioase.
Constructia e solida, tija se simte ferma si precisa la rotire. Nu au suferit la temperatura prelungita in momentul lipirii.
Le recomand ca fiind un upgrade esential pentru instrumentele din categoria "budget", aducand calitatea partii electrice la un nivel comparabil cu cel al instrumentelor profesionale.
Serviciile SoundCreation au fost din nou exceptionale.
Ați găsit Göldo CTS Pot 250 la un preț mai mic la un comerciant din România? Vă rugăm să ne anunțați și vă vom propune o ofertă personalizată.
Oferta speciala este conditionata de urmatoarele:
Firma concurentă trebuie sa fie dealer autorizat pentru Göldo CTS Pot 250
Condițile ofertei competitoare să fie similare cu condițiile asigurate de către SoundCreation: să fie pe stoc, cu garanție de retur similară, condiții de livrare similare etc.