VOX VX50-GTV - Seria compactă de amplificatoare VX a Vox este completată de un model nou de 50 W pentru chitarele acustice dotată cu noua tehnologie Nutube. Printre avantajele distincte ale amplificatorului, este inclus difuzorul original de opt țoli, o structură unică de bass reflex ce asigură putere amplă și reproducere de frecvențe joase foarte bogată, plus un sunet cald de lămpi.
Dispune și de un egalizator de patru benzi ce permite personalizarea sunetului, un efect compresor ce este indispensabil pentru bass și un efect overdrive ce oferă o paletă de tonuri de la vintage la modern. Dispune de intrări/ieșiri jack, incluzând un AUX IN, intrare de căști și DIRECT OUT pentru conexiune cu un sistem PA.
Modele Amplificator: 11
Efecte: 8
Programe presetate: 11
Programe utilizator: 2 (Utilizarea unui footswitch VFS5 crește numărul de programe de utilizator la 8)
Intrare / Ieșire:
Jack de intrare
Jack pentru căști
Jack auxiliar
Mufă pentru comutator
Port USB (Tip B)
Lampă: Nutube 6P1
Putere: 50 W RMS la 4 ohmi
Difuzor: 8"
Procesor semnal: 24 biți (atât pentru conversia A/D cât și pentru conversia D/A)
Ați găsit VOX VX50-GTV la un preț mai mic la un comerciant din România? Vă rugăm să ne anunțați și vă vom propune o ofertă personalizată.
Oferta speciala este conditionata de urmatoarele:
Firma concurentă trebuie sa fie dealer autorizat pentru VOX VX50-GTV
Condițile ofertei competitoare să fie similare cu condițiile asigurate de către SoundCreation: să fie pe stoc, cu garanție de retur similară, condiții de livrare similare etc.